Web Config Session Sürelerini Ayarlama

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Session Timeout sürelerini istediğimiz koşullar kapsamında ayarlamayı anlatacağım.

Devam

60 Saniyede İnternette Neler Oluyor?

Go-Globe.com tarafından hazırlanan “İnternette 60 Saniye” isimli info grafik 10dakika dergisi tarafından Türkçeleştirildi. İnfografikte yer alan notlara bakacak olursak, birçok popüler ürün ve hizmet üzerindeki harikulade döngüyü ya da kullanıcı üretimi dikkatleri çekiyor.

Devam

MsSql Kolon Veri Tipini Değiştirmek

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere çok basit fakat sık sık işimize yarayabilecek bir işlevi anlatacağım. Aşağıdaki örnekte sql’de kolon veri tipini kolaylıkla değiştirebiliriz.

Devam

Dev Ekranlı HTC One Geliyor?

HTC’ye yakın kaynakların bildirdiğine göre Tayvanlı firma, HTC One’ın dev ekranlı bir versiyonunu hazırlıyor. HTC’nin büyük umutlar bağladığı üst seviye akıllı telefon modeli One’ın daha büyük ekranlı bir modelinin bu yıl içinde piyasaya çıkacağı yönünde haberler internet sitelerinde dolaşmaya başladı.

Devam

41 Megapiksel Lumia Temmuz’da Piyasalarda

Nokia‘nın hem Windows Phone cihazlarda hem de diğer platformlar arasında en iyi kamera teknolojisine sahip olduğu yönünde geçmişten günümüze uzanan bir inanış hakim. Bu tür algıların kolay kolay oluşup yerleşmediğinin bilincinde olan şirket de ünvanını kaybetmemek adına yeni modellerini geliştirmeye devam ediyor.

Devam

Samsung Galaxy S4, 10 Milyonu Geçti!

27 Nisan‘da Türkiye‘de ve dünyada aynı anda satışa sunulan Galaxy S4, ilk bir aylık süreçte 110 ülkede kullanıcılarıyla buluştu. Önümüzdeki ay 45 ülkede daha satışa sunulacak olan Galaxy S4‘ün farklı sürümleri ve renk seçenekleri de piyasaya sürülecek.

Devam

18 Yaşındaki Mucitten Geliştirilen Mükemmel Buluş

Hint asıllı Amerikan vatandaşı  Eesha Khare tarafından geliştirilen “süperkapasitör” cep telefonlarını  sadece 30 saniyede şarj edebiliyor.

Devam

Giyilebilir Teknolojiler

Google Glass, akıllı saat, vücut değerlerini gösteren tişört ve nabız ölçen ayakkabı gibi giyilebilir akıllı teknolojiler, çok kısa zamanda dev bir sektör haline gelebilir. Küresel finans şirketi Credit Susisse, Google Glass’ın başını çekeceği giyilebilir teknolojilerin, üç yılda 50 milyar dolarlık bir piyasaya ulaşabileceğini belirtti.

Devam
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.