Android fazla desen girildiğinde telefon kitlenme sorunu!

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yaşadığım bir sorunun çözümünü anlatmak istiyorum. Anroid sistemi üzerinde güvenlik için desen ekranını kullanmaya başladıysanız bu tip sorunlarla karşılaşmanız an meselesidir.

android

Telefonunuza tanımladığınız gmail adresinizin şifresi ile giriş yaparak telefonunuzun açılmasını bu ekranda sağlayabilirsiniz ancak Gmail hesabınızı tanımlamadıysanız telefona bu ekrandan telefonunuzu hard reset attırarak çıkartabilirsiniz hard reset yaptığınızda simkart ve hafıza kartınız hariç, telefonunuzun içindeki tüm bilgileriniz silinecektir.

Hard reset için;
1-Telefonunuzu kapatın.
2-Ses açma düğmesine ve orta düğmeye basılı tutun.
3-Ses açma düğmesine ve orta düğmeye basılı tutarken güç düğmesinede basılı tutun ve 10 saniye bekleyin.
4-Elinizi güç düğmesinden çekin ancak ses açma düğmesine ve orta düğmeye basılı tutmaya devam edin.
Herşeyi doğru yaptıysanız eğer sizi siyah ekranda özel bir menü karşılayacak. Bu menü dokunmatik işlevleri algılamadığı için menüde yukarı aşağı gitmek için ses açma düğmelerine, seçenekleri seçmek için power düğmesine basmanız gerekecektir.
5-Menüden wipe factory reset seçeneğini seçin.
6-Yes all seçeneğini seçin ve onaylayın.

Telefonunuz yeniden başlayacak ilk aldığınız ayarlarıyla çalışacaktır. Bazı telefonlarda tuş kombinasyonları farklılık göstermektedir. www.hard-reset.com üzerinde yayımlanan klavuzlara göz atabilirsiniz.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someone

Yazar Hakkında Yazarın Bütün Yazıları Yazarın Web Sitesi

sedat demirdoğan

yazilimsinifi.com ve edebiyatsinifi.com Kurucusu, Jollytur Yazılım Geliştirme Ekip Lideri, Kick Boks tutkunu, Gitarist ve Girişimci.

35 YorumYorum Yazmak İçin

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*