Kingston’tan 1 TB’lık USB Bellek

8-11 Ocak tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2013‘te firmalar en yeni ürün ve teknolojilerini tanıtıyor.

Fuardaki firmalardan Kingston, 1 TB kapasiteli USB belleğinin duyurusunu da yaptı. Bugüne kadar üretilmiş en yüksek kapasiteli USB bellek olan Kingston DataTraveler HyperX Predator 3.0, saniyede 240 MB okuma ve 160 MB da yazma hızı sunuyor.

Özel anahtarlık ve zincirle satılan ürünün 512 GB ve 1 TB olmak üzere 2 farklı versiyonu bulunuyor. Yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen USB bellekler Windows XP, Vista, 7, 8 ve MAC işletim sistemleriyle uyumlu olarak kullanılabiliyor.

USB belleklerden 512 GB kapasite seçenekli sürümün ABD fiyatı 1750 Dolar olarak açıklandı. 1 TB olan sürümünün fiyatı ise henüz belli olmadı.

Şuan fiyat çok pahalı gözüksede, unutmayalım ki zamanında 1 GB kapasiteli USB bellekler için 100 TL gibi fiyatı gözden çıkarıyorduk. Kingston’ın rakipleri arttıkça fiyatlar makul seviyelere inecektir.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someone

Yazar Hakkında Yazarın Bütün Yazıları Yazarın Web Sitesi

admin

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*