Tüm Oda Oyun Konsolu Olacak

Microsoft’un yaptığı patent başvurusu gerçek olursa, odanız oyunlardaki savaş alanına dönüşecek.

microsoft-oyun-konsolu-portatif

Oyun dünyası, son yılların en kazançlı sektörleri arasında yer alıyor. Bu hızlı büyüme, teknolojik firmalarına da yeni çözümlerle tüketicileri cezbedecek ürünlere yöneltti. Microsoft’un hazırladığı patent dosyasında, oyun için televizyondaki görüntünün yanı sıra odanın her yanına yansıtılacak görüntülerin de kullanılacağı gözüküyor.

Şemaya bakıldığında televizyonun ana görüntü kaynağı olarak kullanılmaya devam edileceği gözüküyor. Projektörlerle odanın duvarlarına yansıtılacak görüntü ise oyuncuyu oyun atmosferinin içinde hissetmesini sağlayacak.

Kinect ile beraber kullanılması öngörülen bu projenin hayata geçip geçmeyeceği konusunda ise bir bilgi yok. Daha önce de çok parlak ve etkileyici fikirlerin patentlerinin alındığını fakat daha sonra hayata geçmediğini gördüğümüzden, bu projenin gerçek olabilirliği konusuna da ihityayla yaklaşmakta fayda var.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someone

Yazar Hakkında Yazarın Bütün Yazıları Yazarın Web Sitesi

admin

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*