WordPress AntiVirüs Eklentisi

Merhaba Yazılım Sınıfı okurları son zamanlarda birçok arkadaşımın başına gelen wordpress’e virüs buluşma haberlerini almışsınızdır sanırım. Bugün sizlere WordPress Antivirüs eklentisini tanıtacağım.

Kullanımı bilgisayar antivirüs programları kadar kolay aslında. Bu eklentide de İsteğe bağlı olarak elle ve otomatik tarama imkanı bulabiliyorsunuz. Günlük olarak otomatik tarama talimatı da verip sonuçları email adresine gönderme seçeneğinide bizlere sunuyor.

İlk olarak eklentimizi bu adresten indiriyoruz.

Ardından dosyamızı FileZilla aracılığı ile “wp-content/plugins” dizinine attıktan sonra admin panelinde eklentiler kısmından “AntiVirus” adlı eklentimizi etkinleştiriyoruz. Eklentimizin ayarlarına admin paneli Ayarlar > AntiVirus aşamalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Kısaca özelliklerinden de bahsedecek olursak;

Manuel Scan kategorisinde bulunan  “Scan the theme templates now” butonunu tıklayarak tema dosyalarınızı taratabilirsiniz.

İsteğe bağlı olarakta en altta ayarlar kategorisi içerisinde bulunan “Enable the daily antivirus scan” seçeneğini tıklayarak arama sonuçlarını kendi email adresine yollama imkanı da bulabilirsiniz.

En son olarakta arama sonuçlarında dosyaların renklerinin ne anlama geldiğini kısaca açıklayayım.

Taranmış Dosyaları “Sarı”
Temiz Dosyaları “Yeşil”
Virüslü Dosyaları “Kırmızı”
Renklerde gösterecektir.

WordPress Antivirus eklentisi için daha bilgi için  tıklayınız.

Bir başka makalede görüşmek dileğiyle…

Sedat Demirdoğan

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someone

Yazar Hakkında Yazarın Bütün Yazıları Yazarın Web Sitesi

admin

1 YorumYorum Yazmak İçin

  • Eklenti ayarları ilk başta zor geliyordu, fakat bu makaleden sonra anladım ve uyguladım. Çok teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*