WordPress.com’un sahibi Automattic Simperium’u satın aldı

Popüler blog platformlarından WordPress.com’un sahibi Automatic Simperium’u satın aldığını duyurdu. Simperium not eş zamanlamakta kullanılan iOS uygulaması Simplenote’un geliştiricisi olarak tanınıyor. AllThingsD’de yer alan habere göre Automattic şirketi çalışanlarıyla birlikte bünyesine kattığı için durumun Simplenote’un mevcut işleyişinde bir değişiklik yaratması beklenmiyor.

Automattic’in kurucusu Matt Mullenweg bu satın almayla birlikte mobil uygulamalarını geliştirmeyi umduklarını ve Simperium’un bant genişliği kullanımını minimuma indiren gelişmiş teknolojisinden faydalanacaklarını belirtti. Simplenote’un büyük bir hayranı olduğunu söyleyen Mullenweg, uygulamanın son derece yararlı olduğunu vurguladı. Automattic bünyesine katılan Simperium’un iOS ve JavaScript istemci kütüphanelerini açık hale getirmeyi planladığı da dile getirildi. Böylelikle diğer iOS uygulama geliştiricilerinin de Simperium teknolojisinden faydalanması mümkün olacak.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someone

Yazar Hakkında Yazarın Bütün Yazıları Yazarın Web Sitesi

admin

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*