XBOX ONE Mikrofonlu Kulaklığı Görüntülendi

Microsoft tarafından bu yıl piyasaya sunulması beklenen ünlü oyun konsolu ailesinin yeni üyesi Xbox One’a özel olarak geliştirilen ‘Xbox One Chat Headset’ görüntülendi.

Xbox One Chat Headset

Microsoft’un PlayStation 4 karşısındaki daha yavaş ve daha pahalı alternatifi Xbox One’a özel olarak üretilen mikrofonlu kulaklık nihayet görüntülendi. Xbox One konsolunun alımında alternatif seçenekler arasında sunulacak bu mikrofon standart paket içerisinde yer almayacak. Çoklu oyunculu deneyim esnasında oyunculara mono ses alımını ve ses iletimini gerçekleştirerek diğer oyuncularla sohbet imkanı sağlayacak. ArsTechinca tarafından yayımlanan Microsoft’un sözlerine göre:

Xbox One kulaklığı standart olarak konsol paketine dahil edilmeyecek. Her Xbox One konsolunda yer verilen yüksek hassasiyetli Kinect sensörü Xbox One kulaklığından gelen sesli komutları yerine getirebilecek.

Microsoft’un şık bir dock ünitesi ve siyah renkle basına tanıttığı Xbox One kulaklığı önceki Xbox 360 modelinden farklı olarak tamamen dijital ve bir adet USB bağlantısı ile geliyor.

399 dolar ile satışa sunulması planlanan PlayStation 4 mono kablolu kulaklık ile geliyor. Dijital Xbox One kulaklığının aksine analog olan bu parça standart pakete dahil olacak yani ekstra ödeme yapılması istenmeyecek.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.