İnstagram Hakkında Bilmediğiniz 10 Özellik

Gün içerisinde en fazla vakit geçirdiğimiz uygulamalardan biri olan Instagram’ın işlevsel olan fakat bir çok kişi tarafından bilinmeyen özelliklerini sizin için derledik.

1Hikayelerde Gizli Etiketleme

Hikaye paylaştınız birilerini etiketlemek isiyorsunuz ancak herkesle paylaşmak istemiyor musunuz? Birinci yöntemde etiketi çıkartmanın altına ekleyebilirsiniz. Fakat çıkartma da eklemek istemiyorsanız yazıyı arka plan rengine yakın tona çevirip olabildiğince küçültebilirsiniz.

2Son Görülme Ayarı

Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızın en son ne zaman çevrimiçi olduğunu görebiliyor ve kendi bilgilerinizi paylaşabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmanın yolu ise;  Ayarlar>Gizlilik>Hareket Durumu izleyerek butonu kapalı konuma getirmeniz.  Butonu kapattığınızda arkadaşlarınız çevrimiçi bilgilerinizi göremez sizde arkadaşlarınızın bilgilerini göremezsiniz.

3İnstagram Veri Tasarrufu

İnstagramın internet paketinizden çok yememesini istiyorsanız bu özellik tam size göre. Ayarlar >Hesap >Hücresel Veri Kullanımı yolu izleyerek tasarruf edebilirsiniz.

4Fotoğraf Etiketini Kaldırma

Arkadaşınız sizi beğenmediğiniz ya da paylaşılmasını istemediğiniz bir fotoğrafta mı etiketledi. Bunun için üzülmeyin çözmü basit. Profilinize girip etiketlendiğiniz fotoğraflar kısmından istemediğiniz fotoğrafı seçerek, fotoğrafın sağ üstünde bulunan üç noktadan Gönderi Seçenekleri penceresine gidip etiketi ya da fotoğrafı kaldırabilirsiniz.

5Hesapların Özellikleri

İnstagram kullanıcılarının hesapları hakkında bilgi istiyorsanız, kullanıcının profiline gidip sağ üstteki üç noktadan Bu Hesap Hakkında seçmeniz yeterli.

6İnstagram Yorumlarını Kapatma

İster belirli kişilerin ister tüm kişilerin fotoğrafınıza yorum yapmasına engel olabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Gizlilik >Yorumlar sekmesine giderek ister belirli kişileri ister tüm kişileri yoruma engelleyebilirsiniz. Bu durumda  engeleldiğiniz kişiler yorum yapmaya devam edecek fakat sadece kendileri görecektir.

7Favori Filtre Seçme

Eğer sıklıkla kullandığınız bir filtre var ise, fotoğraf paylaşma bölümünde filtre seçeneklerindeyseniz filtreleri yönet ile favori seçiminizi yapabilirsiniz.

8Paylaşımları Silmeden Gizleme

Önceden paylaştığınız fotoğrafı silmeden gizlemek istiyorsanız, fotoğrafa gidip sağ üstte bulunan üç noktadan arşivle seçeneğini kullanabilirsiniz.

9Takipten Çıkarmadan Gönderileri Gizleme

Eğer takipçinizin gönderilinizi veya hikayelerinizi görmesini istemiyorsanız, kişinin profiline giderek sağ üstte bulunan üç noktadan çıkan seçenekler arasında Sessze Al seçeneğini seçin. Çıkan ekrandan hikaye ya da gönderi olarak belirtin. Bu sayede sessize aldığınız kişi sizin paylaşımlarınızı göremeyecektir.

10İnstagram Hikayelerini Gizleme

Yine paylaştığınız gönderinin herkes tarafından paylaşılmasını istemiyorsanız hikaye paylaştığınız pencerenin sol ütünde bulunan Ayarlar iconuna basıp Hikayeyi Gizle seçeneğine giderek görmesini istemediğiniz kişileri seçmeniz yeterli olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.