Apple CEO’su Tim Cook Yeni Ürünler Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Wall Street Journal’a bir röportaj veren Apple CEO’su Tim Cook, hem gelecek ürünlerle ilgili olarak hem de rakiplerle duruma yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

TIM COOK

GOOGLE MOTOROLA’YA BAĞLILIK HİSSETMİYORDU

Röportaj içerisinde yöneltilen bir soruya yönelik olarak Motorola’nın Lenovo’ya satışına şaşırmadığını belirten Cook, mantık çerçevesinde yürütülen bir işlem olarak gördüğünü ve Google’ın bir bağlılık hissetmediği, sürekli para kaybeden bir şeyden kurtulduğunu söyledi. Aynı anda yazılım, donanım ve hizmet üretmenin ve bu üçü arasında bağlantı kurabilmenin çok zor olduğunu belirten Apple CEO’su, Apple’ı özel kılanın da bu bağlantı olduğunu belirtti.

Ayrıca Google’ın NEST’i satın almasına yönelik olarak da kendilerinin satın alma politikasına karşı olmadıklarını, ancak sırf fazla paraları olduğu için veya daha fazla büyümek için gerekli görmedikleri satın almaları gerçekleştirmeyeceklerini ifade etti. Cook, daha fantastik ve daha stratejik ürünler üretebilmek için bir fırsat görürlerse büyüklüğüne bakmadan satın alma yoluna gidebileceklerini belirtti.

YENİ ÜRÜNLER GELİYOR

Röportaj içerisinde yöneltilen “2014 yılında Apple’ı yeni ürün kategorilerinde görecek miyiz?” sorusuna cevaben Cook, firma olarak az işi mükemmel yapma inancını koruyacaklarını ancak yeni kategorilerde ürünler hazırladıklarını belirtti. Henüz detaylı bilgi veremeyeceğini ancak gerçekten harika ürünleri yeni olarak nitelendirilebilecek kategorilerde tüketicilerle buluşturacaklarını söyleyen Cook, aynı soruya cevaben Mac gibi mevcut ürünlerine yönelik de çok ciddi çalışmalar içerisinde olduklarını ve sürekli olarak daha iyi olanı ortaya çıkartmak üzere tüm yeteneklerini kullandıklarını ekledi.

Büyük ekranlı iPhone beklentisine yönelik olarak teknolojinin izin verdiği ölçüde beklentileri karşılamak istedikleri yönünde açıklama yapan Cook, büyüklük, çözünürlük ve netlik gibi farklı birçok parametrenin dikkate alındığını ifade etti. Röportajdan anlaşılacağı üzere 2014 yılı, Apple’ın hem mevcut kategorilerde hem de yeni kategorilerde ürünlerini tanıtacağı bir yıl olacak. Böylece Apple son dönemlerde eleştiriler maruz kaldığı yavaşlayan büyümesine de yeni kategori ve ürün çeşitleri ile çözüm bulmaya çalışacak.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: