BBM, 80 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Geçtiğimiz günlerde Android ve iOS’a gelen BlackBerry Messenger, kullanıcı sayısını inanılmaz bir hızla artırıyor. Şimdilik toplam kullanıcı sayısı ise 80 milyona ulaşmış durumda.

BlackBerry’nin uzun yıllardır pazardaki en büyük silahı olan ve sadece BlackBerry telefonları arasında kullanılan BBMiOS ve Android gibi yeni nesil mobil işletim sistemleri için hazırlanan WhatsAppViber ve Tangogibi uygulamalardan sonra popüleritesini kaybetti.

Elindeki bu kozu pazara tekrar sunmak isteyen BlackBerryBBM’igeçtiğimiz günlerde iOS ve Android pazarına da sürdü. Google Play Store‘da ilk haftasını doldurmadan 10 milyon barajını geçen BBM, şimdilik80 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

bbm

Sunuculardaki 80 milyon hostun 60 milyonunu BlackBerry tarafından gelen cihazlar oluşturuyor. Şimdilik iOS ve Android kullanıcıları ise 20 milyon seviyesinde.

BlackBerry istediği etkiyi yakaladı

App Store’da 107, Google Play Store‘da da 35 farklı ülkeden indirilebilen BBM, popüleritesini daha da artıracak gibi gözüküyor. Zaten Facebookgibi bir internet devinin BlackBerry ile görüşmesinin sebeplerinden biri de BBM alt yapısı olduğu düşünülüyor. Kısacası, BlackBerry istediği etkiyi yakaladı gibi gözüküyor.

Kaynak: shiftdelete.net

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.