Etohum 2014 yılının 15 girişimi belli oldu!

Etohum 2014 yılının 15 girişimi

2008 yılından bu yana aktif olarak girişimcileri yatırımcılar ile buluşturan ve her yıl aldığı girişim proje başvuruları arasından seçtiği Etohum 15 girişimini bu sene İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen Etohum Girişimcilik Zirvesi’nde açıkladı. 2014 yılının Etohum 15′e kalan girişimlerin tam listesi aşağıdaki gibidir.

Etohum’un 2014 yılının 40 girişim içerisine giren girişimlerin listesinede buradan ulaşabilirsiniz.

2014 yılının Etohum 15 içerisinde olan Girişim Listesi

SambaPOS – (Kurucular: Mehmet Akyıldız, Emre Eren)
SambaPOS,restoranlar için açık kaynak satış istasyonu (POS) yazılımıdır. Personel siparişleri ve ödemeleri alırken SambaPOS arka planda mutfak, masa servisi ve paket servisi arasında anlık iletişim sağlar. Üç yıldan beri SambaPOS 50 ülkeden binlerce restoranda aktif kullanımdadır. SambaPOS topluluğu tarafından 18 dile çevrilmiştir ve birçok ülkenin yerel vergi ve çalışma kurallarına uyumludur.

SmartCloud.com.tr – (Kurucular: Melih Özal, Emre Uzuncakara)
Smartcloud restoranların logo ve kimlikleri ile iPhone ve web uygulamalarını bulut bilişim teknolojisi üzerinde tasarlar. Bunun yanısıra Web tarafında restoranların mevcut web sitelerine sadece bir “Sipariş” butonu ekleyerek web sitelerinden sipariş almalarına imkan sağlayan web uygulamalasını sunar.

Pratikchef – (Kurucular: Ayhan Çobanlıoğlu, Dilek Çobanlıoğlu, Metin Çobanlıoğlu)
PratikChef bir yemeğin tarifini oluşturan tüm malzemeleri taze olarak tedarik eder, yemekte kullanılacağı şekilde işler, gereken miktarda paketler ve evdeki şeflerin yeteneklerini sergileyebilecekleri, farklı bir yemek yapma deneyimi sunan yemek kitleri olarak tüketicilere gönderirir.

Giycem.com – (Kurucular: Burak Hatipoğlu, Erhan Kaya)
Giycem, iç giyim ve tekstil eticaret sitesidir. Giycem.com evden alışveriş yapma rahatlığını geniş ürün yelpazesi, 7/24 müşteri hizmetleri ve hızlı kargo avantajı (siparişlerin %90’ı ortalama ilk 24 saatte kargoya veriliyor) ile birleştiriyor.

TazeLezzetler – (Kurucu: Özgür Çakmak)
Tazelezzetler, restoran, süpermarket gibi profesyonel gıda alıcılarını, toptan üreticeleri/çiftçileri, hem alıcı hem satıcı olan aracı gıda firmalarını ve gıda endüstrisine tedarik sağlayan firmaları bir araya getiren dinamik bir pazaryeridir.

GOVATRA – (Kurucular: Erhan Kaya, Erhan Bayraktar, Fırat Fidan)
Govatra konaklamak istenen otel için 100’den fazla seyahat acentasını karşılaştırarak en iyi fiyatları sunuyor.

Supportoad – (Kurucu: Şükrü Bezen)
Şükrü Bezen tarafından kuruluna girişim Supportoad, kitle fonlama (crowd funding) metodunu kullanarak başarılı ve paraya ihtiyacı olan öğrenciler için burs toplar. Şirketler, spesifik bir özelliğe sahip öğrencileri aratıp onlara burs vermeyi seçebilir ve ağlarını başarılı öğrencilerle genişleterek geleceğin çalışan ağını yaratabilirler. Öğrenciler ise eğitimlerinin sürekliliğini sağladıkları gibi kendilerini destekleyen şirketlerde gelecekte iş bulma şanslarını da yaratırlar.

etohum 2014 girişimcileri

LVX – (Kurucular: Mehmet Günce Akkoyun ve Vehbi Emiroğlu)
LVX çiftçilerimize tam otomasyon tarımsal uygulama sunar. Paket içerisinde tarımsal sulamada kullanılan teknik donanımın güvenliği, bu donanımın tamamının uzaktan kontrol edilebilmesi, oluşabilecek her türlü arızanın takibi ve müdahalesi, enerji kalitesi takibi ve zirai teknik destek verilmesi vardır.

Oruba – (Kurucular: Utku Uluşahin, Ahmet Uludağ)
İleri eğitim teknolojileri kullanılarak tıp öğrencileri ve sağlık personeline gerçek hayat tecrübesi sunan Medikal Simülasyon sistemleri, günümüzde hasta güvenliği için etik bir zorunluluk haline gelmiştir. “Ürodinami Medikal Simülasyon Sistemi” sayesinde, artık sağlık çalışanlarının ilk hasta deneyimini gerçek hasta yerine simülatör üzerinde gerçekleştirmeleri mümkün hale geliyor.

Mobidik.com – (Kurucular: Murat Aygüney, Aslıhan Aygüney, Egehan Gürcan)
Mobidik.com, amatör ve profesyonel yazarları, yayınevlerini ve kitap okurlarını sosyal bir ağ içinde bir araya getiren bir e-kitap platformudur. Kendi kitaplarını yayınlayan kullanıcılar aynı zamanda diğer kullanıcıları takip edebilir, kütüphanelerindeki rafları paylaşabilir, sevdikleri yazarlara soru sorabilirler.

Guess About me – (Kurucular: Mete Fisunoğlu, Zafer Yılmaz, Sercan Altun, Bahadır Varol)
Guess About me üyelerinin birbirlerinin fotoğrafına bakarak hobileri hakkında tahminde bulundukları, yeni insanlarla tanışmanın eğlenceli yolu, lokasyon bazlı sosyal mobil oyundur.

Magic Book – (Kurucular: Tolga Şen, Ümit Boncukçu)
MagicBook Etkileşimli Oyun Kitabı, İçerisinde mini oyunlar ve dinamik etkileşimler barındıran dijital kitaplardır. 2B etkileşimli ve 3B pop-up olarak 2 çeşit MagicBook bulunmaktadır.

Sharemyfare – (Kurucular: Egemen Alpay, Cahit Güvensoy, Ferdi Saldırış, Emre Sertel)
Sharemyfare yolculuk ve ulaşım masraflarınızı azaltmak üzere sizinle aynı rotaya giden yolculuk ortağı bulabileceğiniz sosyal bir platformdur. ShareMyFare; 10 farklı dilde ve 4 farklı platformda (desktop, mobile web, Android, iOS) Nijerya’dan Vietnam’a, Filipinler’den Mısır’a değin çalışan global ölçekte bir uygulamadır.

Formhane – (Kurucular: Alican Vergin, Çağan Seval, Kemal Can Çömez, Uğur Can Ekinci)
Formhane internet üzerinden 3D printing hizmeti veren bir girişimdir. Her ne kadar devrimsel bir teknoloji olsa da mevcut düzenin pahalı, keyfi ve yavaş fiyatlandırması, tasarımcıların dahil olabileceği bir pazaryerini yokluğu gibi sebepler 3D printing teknolojisinin kitleselleşmesinde engel oluşturuyor. Girişim bu soruna çözüm getiriyor.

Volt – (Kurucu: Ali Halabi)
Volt, aynı yöne giden kişileri bir araya getirerek bu verimsizliği değiştirmeyi planlayan, gerçekzamanlı bir şehir içi araba paylaşım uygulaması. Volt, günümüzün mobil teknolojilerini kullanarak; sosyal medya platformları ve gerçek topluluklar üzerinden, sürücü ve yolcular arasında güveni sağlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sedat Demirdoğan

-Yazılım Sınıfı Kurucusu -Global Bilişim Derneği Kurucu Üye -Bilişim Grubu Kurucu Üye -Jolly Tur BT Proje ve İş Geliştirme Departman Müdürü

Etohum 2014 yılının 15 girişimi belli oldu!” için bir yorum

  • 18 Şubat 2014 tarihinde, saat 23:50
    Permalink

    15 girişimin arasında en başarılı proje bence mobidik.com.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.