Hangi Firma Hangi Mailing Şirketiyle Çalışıyor?

Email

Düzenli olarak kullanıcılara yapılan mail gönderimlerinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu önemli silahın farkına varan firmalar günlük, haftalık ve aylık frekanslarda üyelerini, kullanıcılarını ya da haber almak isteyenleri bilgilendiriyor. İyi bir mailingin en önemli özelliği SPAM’a düşmemesidir. SPAM’a düşmek hem marka açısından imaj zedelenmesi yaratır, hem de okunma oranlarını onda birlere düşürür. Kampanya mailinizin gereksiz klasörlerine düşmemesi için mailing servisinizi doğru seçmeniz çok önemlidir. Bu yazımızda hizmet alabileceğiniz mailing servislerini ve onların referanslarına yer vereceğiz.

Euro.Message

Euro.Message

Euro Message Türkiye’de en yaygın referansa sahip mail pazarlama altyapısı sunan firmadır. Alman ortaklığıyla birlikte yurtdışında da hizmet veren firmanın geniş portföyüne rağmen kullanıcı ve destek hizmetleri oldukça hızlı ve ilgilidir. Küçük ve büyük firma ayırt etmeksizin ilgili davranırlar. Mail kampanyalarınızı daha güvenli gönderebilmek için bütün datanızı didik didik inceleyerek, datanın sizin olmadığını anlamaları halinde gönderimi yapmama ihtimalleri bile mevcuttur.

Euro.Message Referansları: Garanti Bankası, Turkcell, Akbank, Denizbank, Citibank, Bank Pozitif, THY, Eczacıbaşı, Ergo, Vestel, IKEA, Doğuş Yayın Grubu, Atlasjet, Divan, ETS Tur, Pegasus, Medical Park, Liv Hostpital, Doğuş Otomotiv, BMW, Mercedes-Benz, AvivaSA, Bilyoner.com, Emlak Jet, Starbucks, Peak Games, Philips, Sanal Pazar, Morhipo, Sahibinden.com.

Emarsys

Emarsys

Emarsys Dünya’da çok büyük datalara gönderim yapılacağı zaman akla ilk gelen çözümdür. Milyonlarca üyesi olan alışveriş kulüpleri, portallar sıkça yaptıkları gönderimlerde Emarsys’yi tercih ediyorlar. Müşteri temsilcilerinin yakın ilgili dışında uyguladığı pazarlama şablonları ile üyeleri segmente ederek gönderimleri otomatize edebiliyorlar.

Emarsys Referansları: Kariyer.net, Markafoni.com, Ebay, Gitti Gidiyor, Çiçek Sepeti, Lidyana.com, 1V1Y.com, Canon, Ereyon.com Emarsys’nin sadece Türkiye referansları. Dünya’daki referansları ise; Vodafone, Motorola, Playboy.

Setrow

Setrow

Mail gönderim firmaları içerisinde çokça tercih edilen firmalardan birisi de Setrow’dur. %100 yerli sermayenin yarattığı Setrow gönderim altyapısı olarak diğer firmalar kadar geniş sunucu altyapısı kullanmasa da önemli referansları ciddi hizmetler sunuyor. Müşteri ilişkileri bakımından diğer markaların arkasında yer alan Setrow’un bu alanda gitmesi gereken bir hayli yol var. Ayrıca gelişmiş pazarlama yeteneklerinin olmaması da kompleks gönderimler yapmak isteyen firmalar için dezavantaj.

Setrow Referansları: Karaca, Pegout, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ariş, Pera Müzesi, iPara, Zaman Gazetesi, UHU, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Emsan, Evoria.com, Toyota, Kentpark, Elma Sepeti, Aker.

Sailthru

Sailthru

Dünya’nın en çok kullanılan mailing servislerinden biridir. Türkiye’den Trendyol Sailthru ile çalışmaktadır. Dünya’dan ise Behance, Variety, AOL, New York Post, NY Observer gibi çoğunlukla Amerikan firmalar tercih etmektedir.

Mailchimp

Mailchimp

WordPress sistemine full entegre olan ve pluginleriyle birlikte rahatlıkla gönderimlerin yapılabildiği yabancı mailing servisidir. Büyük firmalardan ziyade küçük ancak çok sayıda blogla çalışır. Referanslarına sitesinde yer vermese de Webrazzi’nin Mailchimp kullanarak gönderim yaptığını biliyoruz.

Sendloop

Sendloop

Özellikle WordPress sistemlerle yüksek uygunluk içeren Türk yatırımcıların kurduğu ancak nedense yabancıymış imajı vermeye çok meraklı mailing servisidir. Mailchimp servisinin Türk alternetifi de diyebiliriz.

Bazı firmalar da var ki, kendi mailing sistemini kendisi kurarak kurumsallığın dibini bulmuştur. Bunlardan bazıları; İş bankası, Hürriyet Grubu, Yemek Sepeti, Avea…

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.