Samsung S2 Plus Piyasaya Çıkıyor

Galaxy S2 Plus, özellikle Samsung‘un Galaxy S2‘de kullandığı Exynos 4210 işlemcisinin üretimini durdurmasının ardından, böyle bir yenilik yapması bekleniyordu.

GT-I9100 kod adlı Galaxy S2, artık fabrikadan GT-I9105 kod adıylaGalaxy S2 Plus olarak çıkış yapacak. Samsung‘un pek çok telefonda yaptığı Plus güncellemesi, bu sefer Galaxy S2‘ye çok bir yarar getirmedi diyebiliriz.

Teknik özelliklere baktığımızda değişen işlemci dışında pek bir farkı olmayan Galaxy S2 Plus, yazımızın başında da değim gibi, üretim bandı ile ilgili bir hamle gibi gözüküyor.

Standart Galaxy S2‘deki gibi 4.3 inç büyüklüğünde RGB altpiksel dizilimine sahip Super AMOLED Plus ekranın kullanıldığı Galaxy S2 Plus,480 x 800 piksel çözünürlüğünde.

ARM Cortex A9 tabanlı 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci ve Broadcomm GPU‘dan gücünü alan Galaxy S2 Plus, standart Galaxy S2‘den daha güçlü bir telefon değil. Yine 1 GB RAM‘e sahip olan S2 Plus,8 GB dahili hafıza ve arttırılabilir hafıza desteği sunuyor.

8 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameranın, Full HD video kaydı yapabildiği S2 Plus, 2 Megapiksel ön kameraya sahip olacak. Ayrıca ön kamera, HD video kaydı yapabiliyor.

galaxy-s2-plus1357828711

Galaxy S2 kullanıcılarının merakla beklediği Jelly Bean güncellemesi ön yüklü olarak gelen Galaxy S2 Plus, TouchWiz Nature‘daki pek çok yeniliği bünyesinde barındırıyor.

Galaxy S2‘deki gibi 1650 mAh bataryaya sahip olan Galaxy S2 Plus, kısaca Galaxy S2‘nin denk seviyede başka bir işlemciyle güncellenmiş versiyonu olarak görülüyor.

Dış görünş olarak yine aynı olan Galaxy S2 Plus, siyah yerine Galaxy S3′teki çakıl mavisi renk seçeneği ile geliyor. Kablosuz bağlantılarda da opsiyonel olarak eklenen NFC dışında bir farklılık bulunmuyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.