WordPress AntiVirüs Eklentisi

Merhaba Yazılım Sınıfı okurları son zamanlarda birçok arkadaşımın başına gelen wordpress’e virüs buluşma haberlerini almışsınızdır sanırım. Bugün sizlere WordPress Antivirüs eklentisini tanıtacağım.

Kullanımı bilgisayar antivirüs programları kadar kolay aslında. Bu eklentide de İsteğe bağlı olarak elle ve otomatik tarama imkanı bulabiliyorsunuz. Günlük olarak otomatik tarama talimatı da verip sonuçları email adresine gönderme seçeneğinide bizlere sunuyor.

İlk olarak eklentimizi bu adresten indiriyoruz.

Ardından dosyamızı FileZilla aracılığı ile “wp-content/plugins” dizinine attıktan sonra admin panelinde eklentiler kısmından “AntiVirus” adlı eklentimizi etkinleştiriyoruz. Eklentimizin ayarlarına admin paneli Ayarlar > AntiVirus aşamalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Kısaca özelliklerinden de bahsedecek olursak;

Manuel Scan kategorisinde bulunan  “Scan the theme templates now” butonunu tıklayarak tema dosyalarınızı taratabilirsiniz.

İsteğe bağlı olarakta en altta ayarlar kategorisi içerisinde bulunan “Enable the daily antivirus scan” seçeneğini tıklayarak arama sonuçlarını kendi email adresine yollama imkanı da bulabilirsiniz.

En son olarakta arama sonuçlarında dosyaların renklerinin ne anlama geldiğini kısaca açıklayayım.

Taranmış Dosyaları “Sarı”
Temiz Dosyaları “Yeşil”
Virüslü Dosyaları “Kırmızı”
Renklerde gösterecektir.

WordPress Antivirus eklentisi için daha bilgi için  tıklayınız.

Bir başka makalede görüşmek dileğiyle…

Sedat Demirdoğan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

WordPress AntiVirüs Eklentisi” için 2 yorum

 • 06 Nisan 2014 tarihinde, saat 13:02
  Permalink

  Eklenti ayarları ilk başta zor geliyordu, fakat bu makaleden sonra anladım ve uyguladım. Çok teşekkürler…

  Yanıtla
 • 11 Temmuz 2015 tarihinde, saat 16:59
  Permalink

  Merhaba, bu eklentiyle ilgili olarak bir yabancı forumda çok sağlıklı sonuç vermediği şeklinde bir yorum vardı. Hatta bazı site sahipleri tarafından xss açıklarına neden olduğu söyleniyordu yanlış hatırlamıyorsam… Konu hakkında daha detaylı bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.