4G Önümüzdeki Yıl Geliyor

Yüksek hızlı mobil internet hizmeti olan 4G, önümüzdeki yılın sonunda ülkemizde de kullanıma sunuluyor. Konuyla ilgili açıklama Bakan Binali Yıldırım’dan geldi.

Mobil internet son yılların en önemli gelişmelerinden biri. Çalışma şeklini değiştiren bu teknoloji ile beraber mobil cihazlarda yüksek hızlara da ulaşmaya başladık. Önce 3G ile başlayan hız artışı şimdi de 4G ile devam ediyor.

Ülkemize 2009 yılında gelen 3G ile günümüzde (ortalama) 5-6 MBit hızlaraulaşılabiliyor. Bu hızları daha da yukarı çıkarmak için 4G teknolojisine terfi etmek gerekiyor. Bu yeni teknolojinin ülkemizdeki macerası ise henüz resmi olarak başlamadı.

binali_yildirim_haber1380811487

Konuyla ilgili resmi açıklama ise geçtiğimiz günlerde konunun baş muhatabı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım‘dan gelmişti. 4G altyapısının ortak kullanılacağını ifade eden Yıldırım, ‘konuyu takip ediyoruz’ demişti.

Bugün Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun yeni binasının temel atma töreninde konuşan Binali Yıldırım, 4G ile ilgili yeni müjdeler verdi. Altyapı çalışmaları süren 4G‘nin 2014 yılı sonunda Türkiye’de de kullanıma sunulacağını açıklayan Yıldırım, böylece bu teknolojinin ülkemize resmi girişi ile ilgili bilgi vermiş de oldu.

Kaynak: shiftdelete.net

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.