HTC ONE Windows Phone ile Geliyor

HTC’nin bol ödüllü ve oldukça beğenilen modeli HTC One’ın daha önce Windows Phone işletim sistemi ile gelmeyeceği belirtilmişti. Firma bu konuda farklı bir politika izleyebilir.

HTC ONE Windows Phone

Firma yakın iş yapan kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre HTC One’ın Windows Phone işletim sistemli bir modeli üzerinde çalışıldığına dair söylentilere ortaya çıktı. Yine iddialara göre bu model HTC One ile benzer görünüme sahip olacak. Tam anlamıyla HTC One modelini temel almayacak bu sürümde özellikle performans anlamında farklılıklar bekleniyor.

Cihazın performans olarak HTC One mini modelini örnek alacağı düşünülüyor fakat ekran boyutu olarak 5 inç ön görülmüş. Bu farklılıkların dışında HTC One’a benzer full HD ekran ve dört çekirdekli işlemcinin yer alacağı telefonda yine ödüllü aynı metal gövdeye yer verilecek. Ses özellikleri bakımından HTC telefonlarla isim yapmış Beast Audio teknolojisi bulunacak. Ultrapiksel olarak isimlendirilen yeni bir kamera teknolojisinin sunulacağı cihazın Windows Phone GDR3 güncellemesi ile gelmesi bekleniyor.

Çıkış zamanı olarak Microsoft’un Windows Blue paketini sunmasıyla eş zamanlı bir tarih yani sonbahar veya 2013’ün son aylarında piyasaya sunulması ön görülüyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.