iPhone Neden Tercih Ediliyor ?

Akıllı telefon kullanıcıları arasında iPhone tercih edenlerin sayısı her geçen gün artmakta. Rekabet tüm dünyadaki akıllı telefon pazarında kıyasıya devam ederken ABD’de yapılan bir araştırma, ABD’li gençlerin yarısına yakınının iPhone sahibi olduğunu ortaya çıkardı. Araştırma da sadece akıllı telefon tercihleri değil gelecek telefonlarında tercih edecekleri işletim sistemi gibi sorularla da ilginç sonuçlar ortaya çıkarılmış.

iphone-5s-6-plus

Araştırmayı Piper Jaffray isimli bir şirket yapmış. Paylaştığı araştırma sonuçlarına göre ABD’de gençler arasında en yaygın akıllı telefon iPhone.

Araştırma ortalama yaşı 16.1 ve 16.5 olan iki ayrı grupta toplam 5200 genç ile gerçekleştirilmiş. Bu geçler arasındaki iPhone sahipliği oranı yüzde 48. Bu oran geçen sonbaharda yüzde 40 idi. ABD’li gençler arasında iPhone kullanımı giderek yaygınlaşıyor gibi görünüyor. Bir sonraki akıllı telefon tercihlerinde de yüzde 62 gibi bir oranla iPhone isteyenler çoğunlukta. Android’li akıllı telefon isteyenler ise yüzde 23. iOS üstünlüğü mobil işletim sistemlerinde de oldukça bariz şekilde görünüyor. Gelecekte de bu üstünlüğün devam edeceği yüzde 59 ile gelecekte iOS isteyenlerden belli gibi. Android payı ise yüzde 21.

Tablet pazarında da benzer sonuçlar görülüyor. Araştırmaya katılan gençlerin %51′i bir tablet sahibi. Altı ay kadar sürede tablet almayı planlayanların oranı da yüzde 17. Bu oranın yüzde 68′ini iPad almayı planlıyor. iPad almayı düşünenler arasında iPad Mini düşünenler ise yüzde 14. Görünen sonuçlar gençler arasında iPhone, iPad ve iOS’un ezici üstünlüğünü gösteriyor.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.