MegaUpload.com “Mega” olarak geri dönüyor!

MegaUpload.com ile internet kullanıcılarının gönlüne taht kuran, ancak internet korsanlığı suçlamasıyla 2012 yılı başında göz altına alınan Megaupload’un sahibi Kim Dotcom yeni projesiyle sahalara geri döndü.

Kim Dotcom aylar öncesinden “dünyayı değiştireceğiz” sloganıyla Me.ga adlı projeyi duyurmuştu. Fakat işler pek de yolunda gitmedi. ABD’nin yetkili mercileri, Me.ga alan adını Kim Dotcom’un elinden alarak, projenin hayata geçmesini durdurmaya çalışmıştı.

Site, Yeni Zelanda alan adı olan Mega.co.nz adresine taşındı ve ABD’nin çabalarına rağmen proje için belirtilen tarihte yani 20 Ocak’ta Mega projesinin kullanıma açılacağını duyurdu.

mega

Mega 50 GB’lık Ücretsiz Kullanım Alanı Sunuyor !

Bulut bilişim alanında faaliyet gösterecek olan Mega servisinin, Kim Dotcom‘un Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile kullanıcılara ücretsiz olarak 50 GB’lık veri alanı sunacağı belli oldu. Bununla birlikte söylentiler arasında Mega servisinin hosting ve e-posta çözümleri sunacağı da yer alıyor.

Mega servisinin diğer özellikleri arasında, dosya transferinde sürükle bırak yapısı, durdurma devam ettirme ve iptal etme gibi seçenekler, gönderilen verileri dosyalama, çoklu dosya seçimi, ve klasör oluşturma gibi özellikler yer alıyor. Geliştiriciler için daha fazla özellik sunan Mega, yayınlanacak geliştirici kiti ile API oluşturulmasına izin verecek.

Bir bulut bilişim platformu olan Mega, kullanıcılara sunduğu ücretsiz depolama alanı bakımından rakiplerine büyük fark atacağa benziyor. Örneğin, Dropbox 2 GB, Google Drive 7 GB ve Microsoft’un SkyDrive ise 7 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor.

Daha önce ücret ödeyen MegaUpload kullanıcıları mağdur olmayacak !

MegaUpload servisinin kapatılması ile servis üzerinde bulunan Premium kullanıcıların mağdur olmaması içinMega servisi bu kullanıcılara, ücretsiz Premium hesap verecek. Ücretsiz sunulan 50 GB’lık alanın yetmeyeceğini düşünenler için ise Mega Premium fiyatları 500 GB depolama alanı için aylık €9.99, 2 TB depolama alanı için aylık €19.99 ve 4 TB depolama alanı için €29.99 şeklinde belirlenmiş.

Mega servisinin, bilgisayardan mobil dünyaya kadar her alanda faliyet göstereceği biliniyor. Mega alan adı şuanKim Dotcom‘un kendi bloğunda bir sayfaya yönlendirilmiş. Açılan sayfada ise “Bu buton 19 Ocak’ta dünyayı değiştirecek” ibaresi yer alıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.