Microsoft 4.çeyrekte 1 Milyon Surface RT sattı

MicrosoftWindows 8 işletim sistemi ile beraber ARM tabanlı işlemcilere destek vermeye başladı. Windows RT diye adlandırılan sürümde kullanılan ARM tabanlı cihazlar, yavaş yavaş piyasalar tarafından kabul görmeye başladılar.

Microsoft‘un ARM tabanlı tableti Surface RT, 2012 yılının son çeyreğinde 1 milyon satış başarısını aşmış durumda. Ürünün tanıtılmasından bu yana yaklaşık 2 milyon adetlik bir satış başarısı gösteren Surface RT, inanılmaz rakamlara ulaşmış olmasa da, yeni çıkan bir ekosistem için tatmin edici bir rakama ulaşmış durumda.
Surface RT
Microsoft‘un hala pek çok piyasaya yayılamamış olması, Surface satışlarını negatif yönden etkiliyor.Ekosistemdeki tüm yazılımları çalıştıran Surface Pro’yu da unutmamak lazım. Surface Pro, RT‘ye belki de en önemli rakip.

ARM tarafında çok iddialı özelliklere sahip Android ve iOS tabanlı cihazlar bulunuyor. Yeni nesil işlemciler ve Full HD ekran panellerinin duyurulduğu günümüzde, Surface RT‘nin teknik özellik olarak da çok güçlü olmadığı görülüyor. Yani analistler, Surface RT‘nin çok daha yüksek satış çizgisine ulaşmasının zor olduğunu düşünüyor.

Windows Surface çeşitlerinin özelliklerini buradan öğrenebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.