Samsung Galaksy S Satışları Rekora Doğru 100 Milyon Adet Sattı

Dijital medya ve dijital yakınsama teknolojilerinde dünya lideri Samsung Electronics yaptığı açıklamada şirketin amiral gemisi GALAXY S III akıllı telefonu ile önceki iki model olan GALAXY S ve GALAXY S II’nin global kanal satışlarının 13 Ocak 2013 itibariyle 100 milyon adedi aştığını bildirdi.

galaksy s satısları

Satış rekorlarına doymayan modeller
• Satışı dünya çapında 24 milyon adedi aşan GALAXY S bu satışların 10 milyonunu Haziran 2010’da yapılan tanıtımından sonraki ilk 7 ay içerisinde gerçekleştirmişti.

• Bu başarıyı daha da geliştiren Samsung, GALAXY SII’yi Nisan 2011’de satışa sundu. Bu akıllı telefon yaklaşık 40 milyon satışa ulaştı ve satışlarının 10 milyonunu sadece ilk 5 ay içerisinde gerçekleştirdi.

• Kullanıcı deneyiminde devrim yapan GALAXY S III sadece 100 gün içerisinde 20 milyon satış rakamına ulaşarak Samsung’un bugüne kadar en hızlı satış yapan akıllı telefonu oldu. Galaxy S III’ün ortalama günlük satışlarının 190.000 adet olduğunu belirtiliyor bunun sonucu olarak her bir dakikada 500 adet GALAXY S III satılıyor. GALAXY S III’ın şu andaki toplam satış rakamı ise 40 milyon adetin üzerinde.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.