Steve Jobs’un hayatının anlatıldığı “JOBS” Nisan’da vizyonda !

Geçtiğimiz yıl teknoloji dünyasını derinden sarsan, kanser ile olan mücadelesini kaybederek yaşamını yitiren Steve Jobs‘ın hayatını konu alan jOBS adlı film önümüzdeki ay Sundance Film Festivali’nde olacak.

jOBS, 17 ile 27 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan Sundance Film Festivali‘nde kapanış filmi olarak gösterilecek.

Steve Jobs’un hayatının 29 yıllık (1971-2000) bir dönemini anlatacak olan bu filmin başrollerinde Steve Jobs olarak Ashton Kutcher, ki kendisi son olarak Two and A Half Men‘de yer alıyor, ve Steve Wozniak rolünde ise Josh Gad yer alıyor.

Film 1971 ile 2000 yıllarında Steve Jobs’ın başından geçenleri, Steve Jobs ile Steve Wozniak’ın ilk tanışmalarını, Apple firmasının kuruluşu ile Jobs’ın firmadan ayrılarak NeXT‘i satın almasını ve tekrar şirketin başına dönmesini konu alıyor.

Filmde karşımıza sürpriz bir isim daha çıkıyor. O da tabii ki teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Bill Gates. Gates’i tanınmamış bir aktörün canlandıracağı da gelen bilgiler arasında.

Open Road Films ve Five Star Films‘in yaptığı ortaklık sonucu iki şirketin düzenlediği basın toplantısında jOBS’un vizyon tarihinin Nisan ayı olduğu açıklandı. Bu açıklamayla filmin vizyona girmesini bekleyen sinema severlerin heyecanı bir kat daha arttı, diğer bir merak konusu ise jOBS’un sinema eleştirmenlerinden nasıl yorumlar alacağı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.