WİNDOWS 8.1 BLUE

Windows 8 .1 Blue Bilişim Teknolojisi dünyasında birçok eleştiriye maruz kalan Windows 8, yeni bir güncelleme sürümü olan 8.1 (Blue) ile tüm kötü eleştirilere son verdi.

Windows Phone 8 mobil işletim sistemi tarafındaki popülerleştirme çalışmalarında başarılı olan Microsoft , masaüstü platformlarında Win 7 sonrası oldukça sıkıntılı günler geçirdi. Windows işletim sistemi ailesine bir yenisini daha kazandırarak, Windows tabanlı bilgisayarlara yeni bir heyecan getiren Microsoft, Windows 8’i hazır hale getirdi.
Windows 8 ilk çıktığından bu bana kullanıcılar tarafından eksiklerin paylaşılması üzerine Microsoft, “Elbette böyle hatalar göreceksiniz, çünkü bu yeni bir işletim sistemi ve bir önceki sürüm olan 7 ile karşılaştırıyorsunuz” açıklamasında bulunmuştu. Mobil işletim sistemiyle beraber gelen Windows 8, kullanıcıların yorumlarına göre yeniden şekillendi.
Windows 8.1 yani Blue işletim sistemi sürümü yeni özellikler ve çok daha iyi bir performans çizgisi ile karşımıza çıkıyor. Microsoft CEO’su Steve Ballmer, sahnedeki yerini alarak yeniliklerin neler olduğunu detaylandırdı. Biz de sizler için bu yenilikleri maddeler halinde bir araya getirdik:
Metro ara yüzündeki Haberler, Hava Durumu , Yol, Finans, SkyDrive ve Spor  uygulamalarında iyileştirmelere gidilmiş.
Xbox One’la birlikte gelen Xbox Müzik  platformu uygulaması da entegre olarak dahil edilmiş.
Daha önce de sizlerle paylaştığımız haberimizde Twitter ’ın Windows 8’in Metro ara yüzü için geldiğinden bahsetmiştik. Twitter’dan sonra yeni iki platform için çalışan geliştiriciler, mesailerini bitirdi ve Blue ile birlikte Facebook ve Flipboard gelecek.
Bir diğer özellik de, Windows Phone 8’in en büyük sorunlarından biri olan çözünürlük, Win 8.1 ile çözülmüş. Ve Retina Ekran teknolojisi kullanıcılarıyla buluşuyor.
Diğer özellikler arasında yer alan Movie Moments, Ses Kaydedicisini ve Ekolayzır da bilgisayar başında fazla zaman geçirenler için ideal görülebilecek güncellemeler de yine Windows 8.1 ile birlikte geliyor olacak.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.