PlayStation’a Rakip Geliyor

Oyun konsolu piyasasını tek başına domine eden PlayStation’a rakip geliyor.Oyun dünyasının bilindik dağıtımcısı Steam şimdide oyun konsolu piyasasına giriş yapıyor. 

steam-1

2014 yılında piyasaya sürülecek olan Steam Machine PC görünümünden uzak daha çok oyun konsolu görünümü taşıyor. Değişebilen iki renk seçeneği sunan Steam Machine güç düğmesinin yeri  ve büyük logosu ile adeta PlayStation’ı andırıyor.

Steam bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu ve iletişim platformudur. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamalrın  tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılmaktadır. Pek çok oyun, eklenti paketi ve oyunlar ile ilgili programların satışı Steam üzerinden yapılmakta ve bu sayede bilgisayara direkt çevrimiçi olarak indirilebilmektedir. Ayrıca Steam, kullanım açısından performans sağlayan sistem tablasındaki (system tray) ve görev çubuğundaki pozisyonu ile benzerlerinden ayrılır.28 Eylül 2012′den itibaren, 2000 oyuna Steam üzerinden erişilebilmektedir. Ekim 2010 itibarıyla 30 milyonun üzerinde kullanıcı hesabı bulunmaktadır.

PC oyun piyasasının bilindik yüzü Steam’in gelecek yıllarda PlayStation’a rakip olması beklenen ürünü Steam Machine‘i  oyun severler sabırsızlık ile bekliyorlar .

steam2

Kaynak: www.scroll.com.tr

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.